READY

PlayStation 2

Herná konzola PlayStation 2, ako nástupca PlayStation od spoločnosti Sony, sa rýchlo udomácnila aj na Slovensku. Na trh bola uvedená v roku 2000. Zo všetkých herných konzol šiestej generácie sa tak stala najpoužívanejšou konzolou u nás aj vďaka dobrej predajnej podpore. V súčasnosti je možné túto konzolu na Slovensku kúpiť za približne 155 EUR (4670,- Sk) a v USA len za 130 USD. Jej asi najväčšou nevýhodou, ktorá bránila širšiemu rozmachu u nás boli príliš vysoké ceny hier. Jedna hra pred nedávno ešte stála skoro polovicu súčasnej ceny konzoly. Našťastie s poklesom ceny konzoly poklesli aj ceny hier a tak je cenová úroveň hier už v rozsahu cca 17-50 EUR (cca 500-1500,-Sk).
Najmä z dôvodu vysokých cien hier pre PlayStation a PlayStation 2 boli predávané pirátske kópie hier a upravované konzoly tak, aby vedeli dáta z pirátskych kópií spracovať. Herné konzoly PlayStation boli populárne aj vďaka ich herným ovládačom DUAL SHOCK. Zariadenie disponuje 4-rýchlostnou DVD mechanikou dual layer s podporou kapacity médií 9GB, 128 bitovým procesorom Toshiba & Sony Emotion Engine s frekvenciou 294,912 MHz, 32 MB pamäťou, grafickým čipom s frekvenciou 147 MHz a 4 MB DRAM, 32 bitovým stereo zvukovým čipom podporujúcim 48 kanálov vrátane 3D surround zvuku v kvalite 48 kHz a I/O procesorom s frekvenciou 36,8 MHz s pamäťou 2 MB podporujúcim kompresiu JPEG , H.261 , H.263 , MPEG2 a H.263+.
Pre rozšírenie konzoly sú k dispozícii 2 pamäťové sloty. Celkový výkon konzoly je 6,2 GFLOPS a renderuje 66 miliónov polygónov za sekundu. Treba povedať, že každá verzia tejto hernej konzoly bola vždy nadčasová a preto aj PlayStation 2 po toľkých rokoch je ešte stále v predaji, aj keď už ide len o dopredaj skladových zásob. Verzia PlayStation 2 sa postupne modifikovala dizajnovo aj z architektonickej stránky, a tak je v súčasnosti v dostupná v prevedení slim.
Herná konzola PlayStation 2.
Herná konzola PlayStation 2.